Karate kimono hind

Millist karate kimonot valida?

Karate on võitlusstiil mis koosneb käe- ja jalalöökidest. Tänapäevases võistlus karates ei lööda näkku. Kasutatakse spetsiaalseid kindaid mille nimeks on tsukid ja kimono all kantakse karate jalakaitsmeid.

Karate Kimono või tänapäeval Gi, on riietus mõeldud spetsiaalselt karate trenniks. Kimono koosneb jakist, pükstest ja vööst.

Jakil on külgedel kaks paela mis seotakse risti kinni (parempoolne nurk vasaku puusaga ja vastupidi). Karate kimonod on õhemad ja ei ole mõeldud tõmbamiseks, haaramiseks ega gi haardega heideteks.

Võistlus kimonosi on kahte tüüpi: Kumite ja Kata stiilis. Kumite gi on õhem, kergem ja mõeldud võistlusteks kahe inimese vahelises matšis. Kata kimono on lühemate varrukatega, tugevamast materjalist erinevates paksustes ja pikema jakiga mis ulatub puusadest allapoole. Kata gi eesmärk on varrukatega teha plaksuvat häält löögi ajal ja mõeldud Kata stiilis võistlusteks (kus võistleja on üksi laval või esineb tiimiga).

Mida valida algajana?

Kui karatega just alustada siis tuleks valida tavaline treening kimono. Treening gi on sama lõikega mis kumite aga materjal rohkem riidest ja ka hind on taskupärasem. Treening kimonosi on WKF märgistusega ja ilma. Esimeseks varustuseks võib vaadata ilma märgistuseta kaitsmeid ja riietust. Küsi treenerilt või meie töötajatelt nõu kimono valimisel.

Kuidas valida õige suurusega karate kimono?

Reeglina peaks karate kimono olema 3-5cm pikem kui kasutaja ise sest peale paari pesu tõmbab gi natukene kokku. Isegi eelpestud kimonod tõmbavad mõne pesuga 2-4cm kokku.

Gi on õige pikkusega kui varrukad ulatavad randmeni. Püksid peavad ulatuma pahkluuni aga ei tohi maani olla ega kanna alla jääda. Lapsele uut kimonot ostes võiks varrukad proovides umbes 4cm üle randme olla. Peale paari pesu peaks siis gi õige suurusega olema.

Kuidas toimub karate gi hooldus?

Gi tuleks peale igat trenni ära pesta sest halvasti lõhnav paariline on väga ebameeldiv kogemus. Pesta alati külmema veega mis tavaliselt on 30 kraadi aga vaata gi sees olevad pesujuhendit. Kuivatisse kimonot kindlasti ei tohi panna. Kuivatis tõmbab kimono väga palju kokku ja tagasi normaalseks teda väga ei saa. Kuivata riidepuul toatemperatuurile rippuma jättes.

Vööd pesumasinas pesta ei tohi. Juba ühe korra pesumasinat kasutades tulevad paljudel vöödel niidid lahti ja vööd ei saa enam kasutada.

Karate kimonote klubihinna:
120cm-20.-
130cm-21.-
140cm-22.-
150cm-23.-
160cm-25.-
170cm-28.-
Loe lisaks

Mini Sumo

Järva-Budokooli oktoobri ja novembri kuu teemaks on Sumo maadlus ning sellega seonduvad mängud. Loe lisaks

Tutvustus

28.09.2020, kell 13.30 on Budokooli tutvustus Albu Koolis. Tulge vaatama! Loe lisaks

Kosmonaut

Täna panin õpilase lehele harjutuse Kosmonaut sooritamise kirjelduse ja video. Tee seda iga päev õigesti 5 - 10 korda! Loe lisaks

Reedene treening

Homme, 20. septembril, kell 15.30 on Järva-Jaanis roulipalli treening. Loe lisaks